معرفی استوریج Unity XT تازه‌ترین محصول کمپانی Dell EMC
ذخیره سازهای Unity

معرفی استوریج Unity XT تازه‌ترین محصول کمپانی Dell EMC

معرفی مدل های مختلف استوریج Unity

به تازگی در دنیای تکنولوژی شرکت Dell، محصول جدیدی از سری محصول های ذخیره سازی رونمایی شده است. دستگاه استوریج Unity XT که یک محصول میان‌رده به شمار می‌رود، از دو برابر بازدهی نسبت به مدل های پیشین برخوردار است. این مهم به لطف بهینه شده سیستم عامل و همچنین بهره گیری از پردازنده جدیدتری با نام Intel Skylake ممکن شده است.

دستگاه ذخیره سازی Unity XT به اصطلاح «NVMe Ready» می‌باشد. این بدان معناست که این پلتفرم از رابط‌های پر سرعت تری پشتیبانی میکند که توان بالا بردن راندمان دستگاه را چند برابر خواهد کرد. در حقیقت این استاندارد ارتباطی، مخصوص حافظه های SSD است که توسط مجموعه ای از چندین شرکت شامل اینتل، سامسونگ، سیگیت و … توسعه یافته است. استاندارد NVMe از رابط PCIe استفاده می کند که موجب می شود حافظه ها بسیار سریع تر عمل کنند. لازم به ذکر است که این محصول کماکان از SAS SSD قدیمی نیز پشتیبانی میکند.

در جدول زیر میتوانید مقایسه NVMe با SATA و SSD را مشاهده نمایید.

مقایسه NVMe با SATA و SSD

شاخص Data Reduction در پلتفرم Unity XT بهبود یافته است. سال پیش که شرکت EMC قابلیت Deduplication را به سیستم عامل Unity اضافه کرد، تنها امکان فشرده سازی یا Compression در دسترس بود؛ اما در این محصولِ جدید، بازدهی محصول تا ۸۵ درصد و شاخص Data Reduction پنج برابر بهبود یافته است.

همانند محصولات قبلی، Unity XT با پیکربندی Hybrid و All Flash ارائه شده است. اندازه این محصول 2U و از ۲۵ درایو پشتیبانی میکند. اِکسپَنشِن های این محصول در دو مدل 2U و 3U معرفی شده اند. در مدل Hybrid از درایو “3U 15 3.5 پشتیبانی میکنند. هاردهای قابل استفاده در این دستگاه نیز SAS SSD in 800GB، 1.92GB، 3.84 GB ،7.68GB و 15.36GB می باشند.

Data-in-place conversions

فناوری DIP یا Data-in-place در سری استوریج Unity XT پشتیبانی نمی شود. تکنیک Replication در این محصولات می تواند با استفاده از دیگر سری های استوریج Unity انجام گیرد. به هر روی DIP بروی سری های X00 و X50F  کماکان پشتیبانی می شود.

Disk Processor Enclosure (DPE)

در محصولات استوریج Unity XT از اِنکِلوژر های 2U با ظرفیت ۲۵ هارد ۲.۵ اینچی استفاده می شود.

امکانات ماژول ورودی/خروجی (I/O)

هر یک از CPU های استوریج Unity XT می توانند تا دو ماژول ورودی/خروجی را پشتیبانی می کنند که دارای چندین پورت ارتباطی هستند. پروتکل FCoE و FCIP بروی پلتفرم EMC Unity پشتیبانی نمی شود.

دستگاه استوریج Unity XT از ماژول های زیر پشتیبانی می کند:

– 12Gb SAS (Dell EMC Unity 480/F, 680/F, 880/F only)
– 5Gbe Optical (4-port)
– 16Gb Fiber Channel (4-port)
– 10Gbe BaseT (4-port)

ماژول 12Gb SAS (4-Port) جهت اتصال به انکلوژر استفاده می شود. لازم به ذکر است که هر یک از پورت های SAS تا ۱۰ عدد DAE که حداکثر ۲۵۰ هارد می باشد پشتیبانی می کنند.

ماژول 16Gb Fiber Channel (4-Port) بسته به SFP که به آن متصل می شود می تواند با سرعت های 4/8 گیگابیت بر ثانیه سرویس دهی کند و در حالت(Mode)های Single یا Multi کار کند. نکته‌ی قابل ذکر اینکه در مدل Single تنها با سرعت 16Gb/s کار می کند. ارتباط Single mode معمولا برای مسافت های طولانی جهت Replicate بین سایت ها استفاده می شود و ارتباط Multi Mode جهت برقراری ارتباط های نزدیک یا Local-Area می باشد.

ماژول 10GbE BaseT (4-Port) از پروتکل های iSCSI و NAS پشتیبانی می کند. این ماژول می تواند بسته به نیاز با سرعت 100Mb/s و 1Gb/s کار کند.

ماژول 25GbE Optical با سرعت ثابت 25Gb/s و با 25Gb SFPs کار می کند. این ماژول می تواند با 10Gb SFPs سرویس دهی کند. همچنین این ماژول از +SFP و TwinAx پشتیبانی می کند.

Disk Array Enclosure (DAE)

– 25-Drive 2U DAE using 2.5” drives
– 15-Drive 3U DAE using 3.5” drives
– 80-Drive 3U DAE using 2.5” drives

25-Drive, 2.5” 2U DAE

حداکثر 25 عدد هارد “2.5 درون این اینکلوژر قرار می گیرد. در پشت دستگاه DAE، چراغهای LED قرار دارد که در صورت وجود خطا، آنرا نمایش می دهد.

Drive, 3.5” 3U DAE

این اینکلوژر امکان اتصال به دستگاه EMC Unity XT Hybrid را دارد و حداکثر ۱۵عدد هارد “3.5 ظرفیت دارد. این دستگاه از برق AC استفاده می کند و با کابل Mini-SAS HD به DPE متصل می شود.

80-Drive, 2.5” 3U DAE

این دستگاه امکان اتصال به Unity XT Hybrid و All Flash را دارد و با برق AC راه اندازی می شود. اتصال آن با DPE از طریق کابل Mini-SAS HD انجام می گیرد.

در پایان، برای درک بهترِ میزانِ بازدهیِ Unity XT می‌توانید به جداول زیر که بین سری محصولات Dell EMCمقایسه ای انجام داده توجه کنید.


منبع خبر : مفتاح رایانه افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *