ذخیره سازهای Power Max

Dell EMC سیستمهای ذخیره سازی PowerMax را بروزرسانی می کند.

Dell EMC خط سیستم های ذخیره سازی سازمانی PowerMax خود را به روز کرده است سیستم های ذخیره سازی مداوم Optane اینتل و NVMe بیش از حد Fabric، که هر دو باعث افزایش قدرت در PowerMax می شوند را ارائه دهد.

dell-emc-powermax

سال گذشته، Dell خط PowerMax را با هدف ذخیره سازی با کارایی بالا راه اندازی کرد که به طور خاص کسب و کارهایی را هدف قرار داد که نیازمند تأخیر بسیار کم و انعطاف پذیری بالا هستند؛ مانند ارائه دهندگان خدمات بانکی، مراقبت های بهداشتی و کسب و کارهایی که با خدمات ابری ارتباط دارند.

شرکت Dell emc ادعا می کند PowerMax جدید اولین محصول در بین رقبا با قابلیت پورت دوتایی Intel Optane SSD و کلاس حافظه ذخیره سازی (SCM) به عنوان ذخیره سازی مداوم است. Optane نوع جدیدی از حافظه غیر فرار است که بین SSD و حافظه قرار می گیرد. از ماندگاری SSD برخوردار است اما تقریباً سرعت یک DRAM را دارد. ذخیره سازی Optane دارای برچسب قیمت مسخره ای نیز هست. برای مثال یک حافظه ۵۱۲ گیگابایتی تقریباً ۸۰۰۰ دلار قیمت دارد.

تغییر بزرگ دیگر پشتیبانی از NVMe-oF است که به SSD اجازه می دهد تا بجای ساخت چندین هوپ از طریق شبکه مستقیماً از طریق فیبر کانال ارتباط برقرار کند. PowerMax قبلاً از SSD های NVMe پشتیبانی می کرد، اما این بروزرسانی پشتیبانی end-to-end NVMe را اضافه می کند.

اتصال NVMe و Intel Optane در درگاه دوتایی به سیستمهای جدید PowerMax قابیت تا ۱۵ میلیون IOPS را می دهد؛ پیشرفتی 50 درصدی نسبت به نسل قبلی که فقط یک سال پیش منتشر شده است: 50٪ زمان پاسخگویی بهتر و دو برابر پهنای باند. زمان پاسخگویی آن کمتر از 100 میکروثانیه است.

علاوه بر این سیستم های جدید Dell EMC PowerMax برای Dell Technologies Cloud ، معماری که برای ایجاد پل های استقرار چند ابر طراحی شده است ، تأیید شده اند. Dell ارتباطات بین ابرهای خصوصی و خدمات وب آمازون (AWS) ، مایکروسافت Azure و Google Cloud را ارائه می دهد.

PowerMax با یک موتور یادگیری ماشین داخلی برای تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده و تشخیص الگویی همراه است تا بطور خودکار داده ها را بر روی نوع صحیح رسانه، SCM یا Flash ، بر اساس مشخصات I/O آن قرار دهد. PowerMax حدود ۴۰ میلیون مجموعه داده را در زمان واقعی تجزیه و تحلیل می کند و پیش بینی می شود که ۶ میلیارد تصمیم در روز داشته باشد.

همچنین دارای چندین ادغام نرم افزار مهم است. اولین مورد پلاگین VMwarve Realize Orchestrator (vRO)  است که به مشتریان امکان می دهد روال اتوماسیون end-to-end از جمله تهیه، محافظت از داده ها و عملیات میزبان را توسعه دهند.

دومین مورد، از ماژول های Red Hat Ansible استفاده کرده است تا برای مشتریان امکان ایجاد Playbooks برای تأمین فضای ذخیره سازی، پشتیبان گیری فوری و گردش مدیریت داده ها برای کارهایی سازگار و خودکار فراهم کند. این ماژول ها اکنون در GitHub در دسترس هستند.

در آخر، یک افزونه ذخیره سازی کانتینر (CSI) وجود دارد که ذخیره سازی بارهای کاری را که در Kubernetes اجرا می شود، تهیه و مدیریت می کند. افزونه CSI که هم اکنون در GitHub موجود است، عملکرد و داده های PowerMax را به تعداد بیشتری برنامه کاربردی ساخته شده بر روی معماری مبتنی بر میکرو خدمات گسترش می دهد.

سیستم های PowerMax و PowerBricks جدید دوشنبه 16 سپتامبر 2019 به بازار عرضه شده است.

منبع خبر : مفتاح رایانه افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *